Yardımlar
Sitemizdeki kullanıcı kayıt sistemine hem geçersiz hem de mükerrer başvuruları engellemek için gerek duyulmuştur. Bu sistem ile kullanıcılar gerek kullanıcı ve gerekse başvuru bilgilerini güncelleyebilmektedir. Ayrıca görev verilmiş ise görevlendirme bilgilerini görebilmektedirler.
Kullanıcı hesap aktivasyonu cep telefonu ya da e-posta adresi doğrulama sistemi ile çalışmakta olduğundan kayıt olsanız bile cep telefonu doğrulama kodu ya da e-posta adresi doğrulama linki tarafınıza iletilemeyeceği için kullanıcı hesabınız 24 saat sonra sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.
Kullanıcı kaydının doğrulanması için gerekli aktivasyon kodu/linki tarafınıza ulaşmadı ise kullanıcı menüsünde bulunan Aktivasyon Kodu/Linki İstiyorum bağlantısından yeni aktivasyon kodu/linki talep edebilirsiniz. Aktivasyon kodu/linki talep etmenize rağmen yine gelmiyorsa hesabınız 24 saat sonra sistem tarafından otomatik olarak silinecek olup ardından tekrar üye/kayıt olabilirsiniz.
Kullanıcıların TC Kimlik numarası bilgisi Mernis sisteminden kontrol edilmekte, yanlış olan kullanıcıların hesabı ve başvuruları iptal edilmektedir.
Çevrimiçi ücretli öğretmenlik başvurusu esnasında herhangi bir belge istenmemektedir. Görev verildiğinde tarafınıza telefon ile bilgi verilecek ve belgelerinizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen iletmeniz istenecektir. Şahsen belge istenmesinin bir diğer sebebi sigorta işlemleri içindir.
Tarafınıza görevlendirme bilgisi verilinceye kadar herhangi bir belge istenmemektedir. Görevlendirme yapıldığında belgelerinizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki İnsan Kaynakları Bölümüne şahsen iletmeniz gerekmektedir.